גו-גל ✅ תיקון מחשבים

המחשב עולה לא תקין

אנא דרגו אותנו

המחשב לא עולה ❓ המחשב עולה לא תקין ❓
כנראה בעיות בספק הכוח

המחשב לא עולהאנו  בגוגל מחשבים – מעניקים תמיכה בתקלה ל המחשב עולה לא תקין | האם זה קורה לכל מחשב  לפחות פעם אחת במהלך חייו.

כאשר אתם לוחצים על כפתור ההדלקה, אתם מצפים לכך, שמערכת ההפעלה Windows או Mac-ios תראה את עצמה על המסך, אך כאשר דבר מאום לא מתרחש, אנו נבהלים וקופאים במקום. לאחר זמן מה, אולי אנו חוזרים לעצמנו ומתחילים לחשוב על הפתרונות. המחשב הינו מושלם מבחינתנו כל עוד הוא עובד יפה ולא עושה לנו בעיות ותקלות מורכבות. אך כאשר המחשב מסרב ולא עולה, אכן יש בעיה גדולה שיש צורך לטפל בה במיידית.

לכל בעיה קיים פתרון. מאחר והמחשבים המודרניים הם די מורכבים, גם הבעיות הן מגוונות וכך גם הפתרונות. השלה הראשון הינו לראות בדיוק מה קורה ברגע שאתה לוחץ על כפתור ההפעלה. למזלנו, הערכת המצב היא לא קשה.

התקרב למחשב שלך, לחץ על כפתור ההפעלה והקשב! אם אין שום רעש ושום דבר לא קורה, עליך לבדוק או להחליף את הפריטים הבאים:

בדקו שכבל חשמל מחובר

תוודא שאספקת החשמל למחשב שלך מתבצעת כראוי. בדוק את הכבל, התקע, המתג של ספק הכוח. לפעמים מתגלה כבל שמחובר באופן רופף, ובגללו המחשב לא עובד. אם יש לך וולט-מטר או טסטר, אתה יכול להוציא את התקע מהחשמל ולבדוק את המתח, האם הוא באמת כפי שהוא אמור להיות, או לפחות לבדוק האם יש מתח בכלל. אם אין שום מתח, תחליף את הכבל או תבדוק האם בשקע עצמו יש מתח.

המחשב לא עולה ? אולי ספק כוח נשרף

המחשב לא עולהלפעמים המחשב מתחיל לעלות, אך בגלל המאוורר הפגום או שנתקע לו, ספק הכוח במחשב מתחמם מבפנים ובסופו של דבר מפסיק לעבוד. יכול לקרות עקב המאוורר שלא פועל או בגלל סיבה אחרת כלשהי. במקרים מסוימים זה יכול להיות שספק הכוח פשוט “שבק-חיים” וצריך להחליפו. אתם יכולים לבדוק האם הוא עובד או לא על ידי הביצוע של הצעדים הבאים:

1. נתקו את הכבל ואת כל החיבורים האחרים הקשורים לספק כוח מלוח אם.

2. כעת, קחו את הפלאג הראשי של ספק הכוח (20 מגעים) וחבר בינם את המגעים המוקפים באדום בעזרת חתיכת חוט.

3. ספקו זרם חשמלי על ידי החיבור של הכבל.

4. כעת, בדוק פלאג אחר כלשהו האם המתח שם הינו +5 ו- +12 וולט.

על ידי השיטה הזאת, שהיא מהירה ופשוטה, אתם יכולים לגלות, האם הבעיה היא בספק כוח, לוח אם או במתג ההפעלה של המחשב. אם אתם מגלים שהמתח הוא +5 ו- +12 וולט לאחר יצירת הקצר הנ”ל, הבעיה כנראה בלוח אם שאמור לחבר בין המגעים הללו כאשר אתם לוחצים על כפתור ההפעלה. או שאתם יכולים לבדוק את כפתור ההפעלה, האם הוא מחבר בין החותים כאשר אתם לוחצים עליו. ניתן לבדוק זאת על ידי השימוש במד התנגדות. מנסיונינו, הבעיה כמעט אף פעם לא הייתה כפתור ההפעלה. בדרך כלל הספק הוא זה שיצר את הבעיה.

שים לב! לפעמים כתוצאה מהבדיקה אתה מתחיל לחשוב שהבעיה היא בלוח האם, כאשר במציאות הבעיה היא בספק הכוח! מאחר וניתקת את כל הכבלים מלוח האם, לספק הכוח לא היה שום עומס, והוא יראה לך את המתח הנכון. אך ברגע שתחבר אותו בחזרה ללוח האם, העומס הכי קטן יגרום לו למוות מיידי. תצטרך לקחת בחשבון את האפשרות הזאת כאשר אתה מבצע בדיקות מהסוג הזה. משמעות הדבר היא שספק הכוח “גוסס” והוא יכול לעבוד עם עומס קטן מאוד בלבד.

המחשב עולה לא תקין ❓ נסו לנתק מכשירים אחרים

הבעיה יכולה להיות באחד המכשירים או הכרטיסים המחוברים ל ספק הכוח. כאשר יש בעיה כלשהי עם החשמל באחד מהם, או שנוצר שם איזשהו קצר, ספק הכוח יתנתק באופן מיידי על ידי מערכת ההגנה המובנית. נתקו את כל הכרטיסים, מאווררים וכל המכשירים האחרים, כאשר לוח האם בלבד נשאר מחובר. הדליקו את המחשב ותראו האם הוא מראה סימני חיים.

בסופו של דבר, ניתן לפתור כל בעיה הקשורה לבעיות אספקת חשמל במחשב שלנו – גם הבעיה שלנו תיפתר. המחשב יחזור לחיים וימשיך לעבוד. עבודה נעימה!

תיקון מחשבים

המחשב לא עולה ? חייגו לטכנאי מחשבים עד הבית

לתגובה

דילוג לתוכן